طراحی سایت فروشگاه حرفه ای

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای


زندگی در دنیایی که روز به روز به سمت مجازی شدن پیش می رود می طلبد بسیاری از نیاز های بشر از طریق همین فضا برطرف شود. حضور و فعالیت مداوم کاربران در این فضا بسیاری را به این فکر واداشته است تا با بهره گیری از فضای موجود به ارائه انواع کالاهای مختلف به مشتریان خود در سرتاسر دنیا بپردازند. اما حضور و فعالیت جهت فروش اقلام مختلف نیازمند وجود پیش نیاز هایی است که از جمله ی آن نیاز به طراحی سایت فروشگاه حرفه ای  است.

برای اینکه بتوانیم کالاهای مختلف تجاری خود را با کیفیت عالی و منحصر به فرد به مشتریان خود ارائه دهیم نیاز به طراحی سایت فروشگاه حرفه ای خواهیم داشت که ضمن برخورداری از امکانات لازم از جلوه ی بصری مناسبی نیز برای جذب مخاطب برای حضر و گردش بیشتر در سایت برخوردار باشد.


بهترین نوع طراحی سایت فروشگاهی از لحاظ امکانات


امروزه سایت های فروشگاهی فراوانی در فضای کسب و کار مجازی مشغول به فعالیت هستند. اما آنچه این وب سایت ها را از یکدیگر متمایز می کند وجود طراحی سایت فروشگاهی مناسب در وب سایت های مطرح فروشگاهی است که ضمن بر خورداری از طراحی و ساختار مناسب در عین زیبای به سادگی امکانات لازم را در اختیار خریداران قرار می دهند.

از جمله ی این تفاوت ها و امکانات مطرح در فروشگاه های اینترنتی بزرگ عبارتند از:


توجه به روانشناسی رنگ ها

امروزه در اغلب طراحی ها حرفه ای توجه به اصل روانشناسی رنگ ها به عنوان یکی از مهمترین اصول طراحی سایت فروشگاه حرفه ای همواره مد نظر بوده و طراحان سعی کرده اند با توجه ویژه به این موضوع در طراحی انواع سایت ها از ترکیب رنگی منحصر به فردی استفاده کنند. توجه به این موضوع در جلب توجه و ایجاد علاقه در مخاطب برای مرور سایر صفحات سایت بسیار موثر بوده و در جذب مخاطب به وب سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است.


توجه به نیاز متفاوت مخاطبان 

نکته مهم و بسیار حائز اهمیت دیگری که می بایستی به صورت جدی در طراحی سایت فروشگاهی به آن پرداخت توجه جدی به انواع نیاز مخاطبان وب سایت فروشگاهی مورد نظر است. بدون شک نیاز مخاطب در خرید انواع مختلف کالاها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال در خرید یک محصول با عنوان پوشاک نیاز به اطلاع از کیفیت و رنگ های مختلف در اندازه های گوناگون و نیز یافتن اندازه ی مد نظر و متناسب با نیاز خود بر اساس الگوی تعبیه شده در وب سایت از جمله ی موارد مهمی است که می بایستی به آن توجه شود.

حال آنکه این نیاز در یک فروشگاه دیگر با عنوانی دیگر متفاوت است. به طور کلی هر چقدر بتوانیم به نیاز های مختلف و پرسش های ایجاد شده پیرامون محصول پاسخ مناسبی از لحاظ ساختاری طراحی سایت فروشگاه حرفه ای  بدهیم به گونه ای که مخاطب ما بدون سردرگمی در شلوغی وب سایت بتواند به راحتی و سهولت هر چه تمام تر به نیاز خود دست یابد، توانسته ایم در موفقیت نهایی فروشگاه اینترنتی تاثیر بسزایی داشته باشیم.


چیدمان مناسب 

شاید مهم باشد بدانید که چیدمان مناسب علاوه بر اینکه نمای زیبایی به طراحی وب سایت فروشگاهی شما می بخشد در میزان حضور مخاطب و خریدار در وب سایت شما بسیار مفید و موثر است به گونه ای که استفاده از هر کدام از بخش ها در جای خود می تواند مخاطب را برای ادامه ی حضور و مشاهده ی سایر محصولات علاقمند نمایند. برای مثال اگر بتوانیم در هنگام نمایش محصول مورد نظر مخاطب محصولات مشابه را به گونه در طراحی وب سایت فروشگاهی خود جاگذاری کنیم که در معرض دید مخاطب بوده و توجه وی را جلب نماید می تواند در افزایش کالاهای موجود در سبد خرید مخاط ما موثر باشد.نمایش مناسب محصولات

شاید بتوان گفت مهمترین قسمت در طراحی فروشگاه اینترنتی توجه به این نکته خواهد بود ما بتوانیم به طور دقیق محصول خود را به مخاطبمان نشان دهیم. منظور از نمایش دقیق محصول عبارت است از اینکه در انتخاب محل نمایش تصاویر مختلف محصول، قیمت، تعداد و خصوصیات که می بایستی مشتری قبل از خرید آنها را انتخاب نماید به گونه ای عمل کنیم که این موارد به صورت ساده در معرض دید مشتری ما باشد. عدم دقت در تعیین محل مناسب و یا پیچیده بودن آن می تواند مانع از تکمیل روند خرید توسط مخاطب گردد.

علاوه بر این قسمت مهم تعبیه تب های مناسب برای محصول مورد نظر بسیار جذاب و مورد پسند مخاطبان خواهد بود .تب هایی که هر کدام از آنها به توضیح بخش خاصی از محصول می پردازند و می توانند محتوایخاصی در خود داشته باشند. ایجاد اینتب ها با استفاده از آیکن های مرتبط با نوع محتوای هر تب از قسمت توضیحات ضمن ایجاد جذابیتی خاص در قسمت توضیحات محصول در نمایش و ارائه محصول نهایی بسیار مفید و موثر می باشد. به گونه ای که اکثر وب سایت های موفق حال حاظر در حال ایجاد این شیوه از معرفی محصولات برای وب سایت فروشگاهی خود هستند.


صفحات فرود مناسب با موضوعات مختلف

بسیار مهم است ما برای موضوعات و پیش آمد های مختلفی که در طول سال با آنها مواجه خواهیم بود برنامه ریزی و طراحی مناسبی داشته باشیم . برای اینکار نیاز خواهد بود در هنگام طراحی وب سایت فروشگاه حرفه ای خود توجه جدی به ساخت صفحات فرود مناسب برای مناسبات مختلف نماییم. زیرا در زمان های مورد نظر استفاده از هر کدام از این صفحات فرود در جذب مخاطب و ایجاد توجه در او برای خرید از فروشگاه و مرور سایر محصولات بسیار موثر خواهد بود.